Uroczystość zakończenia roku dla Maturzystów 2023

Co roku ostatni piątek kwietnia oznacza w naszej szkole ważne – ale i wzruszające – wydarzenie: pożegnanie klas maturalnych.

Wspominamy wtedy minione cztery lata i staramy się docenić tych uczniów, którzy odnieśli największe sukcesy. Naszą akademię poprowadzili brawurowo Patrycja Jugowiec i Paweł Waloszczyk (klasa czwarta) i Julia Murek (klasa trzecia). Uroczystość rozpoczął symboliczny ostatni dzwonek i przemarsz absolwentów.

Mieliśmy też wspaniałych gości. Swoją obecnością naszą szkołę zaszczycili: Pan Paweł Słota - Drugi Zastępca Prezydent Miasta Piekary Śląskie, Pani Aleksandra Zydyk i Pan Dariusz Dobrzański – przedstawiciele Komendy Miejskiej Policji w Piekarach Śląskich, Pani Krystyna Sobecka z Wyższej Szkoły Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach, Pan Marcin Strzelecki – Przewodniczący Rady Rodziców oraz przedstawiciele Śląskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Katowicach.

A skoro kończyliśmy rok, to musiały być wyróżnienia oraz świadectwa z paskiem dla najlepszych uczennic i uczniów. Warto jednak podkreślić, że dzisiaj po raz pierwszy wręczyliśmy specjalnie zaprojektowaną na tę okazję statuetkę Zespołu Szkół nr 1 w Piekarach Śląskich – „Super Jedynkę ZS1”. Statuetkę „Super Jedynki” zaprojektował Adrian Bździuch – uczeń kierunku „poligrafia”. „Super Jedynka” została wydrukowana w naszej szkole w technologii druku „3D’. Symbolizuje to połączenie dawanego, rewolucyjnego wynalazku ruchomej czcionki z jego coraz to szerszymi zastosowaniami, które umożliwiają ultranowoczesne drukarki. Owo „3D” można także rozwinąć w trzy – tak bardzo ważne dla naszej szkoły – słowa: „dialog – działanie – dobro”. Chcemy, by „Super Jedynki” przypominała Wszystkim naszym absolwentom  o tych słowach, ale także o tym, że edukacja jest wspaniałą podróżą, w której nic dwa razy się nie zdarza – i właśnie dlatego jest tak fascynująca.

Na finał akademii zaśpiewali wspaniale nasi uczniowie – Natalia i Kacper. Występ naszych solistów przerodził się spontanicznie we wspólny śpiew uczniów i nauczycieli.

Wszystkim wspaniałym gościom bardzo serdecznie dziękujemy za obecność w naszej szkole, zaś Wam – Drogie Absolwentki i Drodzy Absolwenci ZS1 – życzymy świetlanej przyszłości. Wkraczajcie w nią śmiało i odważnie, a zacznijcie od świetnie napisanej matury! Powodzenia!

I nie zapomnijcie zajrzeć do naszej galerii zdjęć (album 1, album 2) – jesteśmy pewni, że poczujecie znakomitą atmosferę dzisiejszej uroczystości!