Technik Ekonomista

W dniu 29 marca 2019 uczniowie klasy drugiej technikum ekonomicznego wraz z opiekunem P. Wyderka mieli okazję odwiedzić Urzad Skarbowy w Piekarach Śląskich.  Pani Naczelnik osobiście oprowadziła nas po urzędzie, zapoznała ze strukturą organizacyjną i zadaniami poszczególnych działów.

22 marca uczniowie drugiej klasy technikum ekonomicznego wraz z opiekunem w ramach praktyki zawodowej odwiedzili piekarski oddział banku Santander gdzie mogli zobaczyć jak pracuje się w banku.

Dzisiaj uczniowie klasy II i IV technikum ekonomicznego uczestniczyli w szkoleniu przeprowadzonym przez Naczelnika Urzędu Skarbowego w Piekarach Śląskich Panią Beatę Degórską oraz Zastępcę Naczelnika Urzędu Skarbowego Pana Grzegorza Hoinkę. Przygotowywalismy się, jak co roku do akcji "Rozlicz swój PIT z ekonomistami", chociaż w tym roku akcja powinna nazywać się "Rozlicz swój E-PIT z ekonomistami". Wkrótce info - kiedy i gdzie bedziemy pomagali się rozliczyć za 2018 rok:)

Ruszył nabór do XIV edycji Olimiady Przedsiębiorczości, mamy nadzieję, że jak co roku, uczniowie licznie wezmą w niej udział.Hasłem przewodnim tegorocznych zawodów są „Trendy na rynku kapitałowym”.

Przypominamy o najważniejszych terminach:

- zapisy do eliminacji szkolnych  - do 26.10.2018

- eliminacje szkolne - 06.12.2018r. godz. 9.00

Zapisy przyjmują P. Białdyga i P. Wyderka

Szczegóły na stronie www.olimpiada.edu.pl

W środę 26 września miało miejsce pierwsze w tym roku szkolnym spotkanie w ramach projektu edukacyjnego "Masz to jak w banku". Projekt realizujemy już od trzeci rok i niezmiennie cieszy się zainteresowaniem uczniów. Tym razem w spotkaniu uczestniczyli uczniowie klasy drugiej technikum ekonomicznego i klasy 1a. Zajęcia w ramach projektu prowadzone są w formie wykładu i dyskusji, a na koniec jak zawsze nagrody otrzymali najbardziej aktywni uczniowie. Dowiedzieliśmy się również, że nasz partner w projekcie zmienił nazwę od września z BZWBK na SANTANDER. Dziękujemy!!!