Terminy i przedmioty punktowane

• Rejestracja kandydatów w systemie naboru elektronicznego vEdukacja oraz składanie w szkole wypełnionych wniosków, wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnianie przez kandydata warunków i kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym określonymi w ustawie o systemie oświaty, do szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych dla młodzieży:  od 13 maja do 25 czerwca 2019r.
  • Od dnia 21 do 25 czerwca 2019r. uzupełnienie wniosku o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej i ponadgimnazjalnej o świadectwo ukończenia szkoły oraz zaświadczenie o  wynikach egzaminu zewnętrznego,
  • Dnia 16 lipca 2019r. – podanie do publicznej wiadomości listy kandydatów zakwalifikowanych i nie zakwalifikowanych do szkoły,
  • W dniach od 16 do 18 lipca 2019r. – wydanie przez szkołę prowadzącą kształcenie zawodowe skierowania na badania lekarskie kandydatowi z listy kandydatów zakwalifikowanych, który dokonał wyboru kształcenia w danym zawodzie w jednej szkole, w przypadku złożenia przez kandydata oświadczenia o wyborze tej szkoły.
  • Od dnia 16 do 24 lipca 2019r.– potwierdzenie przez rodzica kandydata lub kandydata pełnoletniego woli przyjęcia w postaci przedłożenia oryginałów świadectwa ukończenia szkoły oraz zaświadczenia o wynikach egzaminu zewnętrznego, o ile nie zostały one złożone w uzupełnieniu wniosku o przyjęcie do szkoły. Złożenie zaświadczenia lekarskiego zawierającego orzeczenie o braku przeciwskazań do podjęcia praktycznej nauki zawodu w przypadku kandydata do klas w technikum.
  • 25 lipca 2019r.- podanie do publicznej wiadomości listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych do szkoły.

Zapraszamy do zapoznania się z tegoroczną ofertą  - szczegółowe opisy poszczególnych kierunków można uzyskać po kliknięciu w nazwę zawodu. W trakcie rekrutacji do poszczególnych oddziałów będą brane pod uwagę wyniki następujących obowiązkowych zajęć edukacyjnych wymienionych na świadectwie ukończenia szkoły:

TECHNIKUM Nr 1 im. Jacka Karpińskiego:

technik informatyk

język polski, matematyka, język obcy, informatyka

technik grafiki i poligrafii cyfrowej

język polski, matematyka, język obcy, informatyka

technik elektryk język polski, matematyka, język obcy, fizyka
technik rachunkowości język polski, matematyka, język obcy, geografia
technik ekonomista język polski, matematyka, język obcy, geografia

technik organizacji turystyki

język polski, matematyka, język obcy, geografia

II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE: