Dzień Otwarty - działo się!

23 kwietnia 2024 nasza placówka zaprosiła do siebie przyszłych absolwentów klas ósmych szkół podstawowych na Dzień Otwarty ZS1.

Naszą placówkę odwiedziło aż 200 uczniów wraz z opiekunami, co zważywszy na nieliczny rocznik naborowy, jest dużym sukcesem. Młodzież została oprowadzona po szkole przez starszych kolegów. Wszyscy odwiedzili aulę, w której gościliśmy reprezentantów Krajowej Administracji Skarbowej z Katowic i  Komendy Miejskiej Policji w Piekarach Śląskich. Funkcjonariusze służb pokazali zarówno techniki interwencji i samoobrony, jak i ciekawe egzemplarze materiałów skonfiskowanych na granicach Polski po kontroli celnej. W Izbie Pamięci KWK Andaluzja uczniowie dowiedzieli się kilku ciekawostek o nieistniejącej już piekarskiej kopalni. Następnie ósmoklasiści odwiedzili sale i pracownie lekcyjne, gdzie zdobyli informacje o zawodach: technik informatyk,  elektryk, grafik (poligraf) i logistyk. Każdy mógł zobaczyć na jakich sprzętach, z jakimi narzędziami i w jaki sposób pracujemy z uczniami w ZS1, tak aby praktyka łączyła się z teorią. Wisienką na torcie Dnia Otwartego okazały się łamigłówki logiczno-matematyczne, które wyczerpały (tylko pozytywnie) naszych gości tak, że mogła ich uratować jedynie pyszna grochówka "spod chochli" pana GeoRomana:) Całość imprezy była także tłem dla Miejskiej Akcji Krwiodawstwa i DKMS - u nas w placówce edukacja dzieje się od serca:) Zapraszamy do zapoznania się z fotorelacją i postem na FB szkoły.

 

  • Utworzono .

© 2021 ZS-1.EDU.PL. ALL RIGHTS RESERVED
Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.
Deklaracja dostępności // Polityka prywatności i RODO