Klasa policyjna

 

W dniu 23.11.2015 r. pierwsza grupa uczniów z klasy I p odwiedziła Komendę Miejską Policji w Piekarach Śląskich. W czasie zajęć uzupełniających z przedmiotu edukacja policyjna, uczniowie mieli okazję zapoznać się z pracą niektórych komórek organizacyjnych Policji. Uczniowie spotkali się z funkcjonariuszem Wydziału Ruchu Drogowego, który zaznajomił ich z podstawowymi zasadami pracy tego wydziału oraz przypomniał o zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Ponadto wszyscy dobrowolnie poddali się kontroli trzeźwości. W następnej kolejności gościli w Zespole Techniki Kryminalistycznej, gdzie mieli okazję dowiedzieć się jak wygląda i na czym polega praca techników kryminalistyki i jak bardzo potrzebna jest ona dla właściwego funkcjonowania organów ścigania. Dodatkową atrakcją były "ćwiczenia praktyczne", polegające na samodzielnym zabezpieczeniu śladów daktyloskopijnych. Wielkie zainteresowanie młodzieży wzbudziły ponadto zajęcia z funkcjonariuszem odpowiedzialnym za wyszkolenie strzeleckie, który zademonstrował uczniom broń pozostającą na wyposażeniu jednostki. Na zakończenie zobaczyli jak wyglądają pomieszczenia przejściowe dla osób zatrzymanych i mieli okazję przekonać się, jak wyglądają one "od środka".Były to niesłychanie ciekawe i pouczające zajęcia. Już wkrotce do Komendy Miejskiej Policji w Piekarach, zawita kolejna grupa z klasy I p.

Galeria bieżąca

Brak grafik

O patronie

 

Zbiór przydatnych linków z informacjami o Naszym Patronie

             

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1

ul. M.SKŁODOWSKIEJ-CURIE 49

41-949 PIEKARY ŚLĄSKIE

tel. 32 288 40 13

fax 32 288 31 07

email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

https://zs-1.edu.pl

Sekretariaty

email sekretariat uczniowski: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

email sekretariat szkoły:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


 

 

 

SlideBar