Klasa policyjna

W zeszłym tygodniu uczniowie klasy policyjnej z ZS NR 1, uczestniczyli w obozie szkoleniowo - militarnym w Poniku na terenie Jury Krakowsko - Częstochowskiej. Rozpoczęcie obozu nastąpiło na rynku w Janowie, skąd uczestnicy z całym swoim dobytkiem, udali się na 5 kilometrowy marsz na miejsce zakwaterowania. Po czynnościach logistycznych związanych z przydzieleniem kampingów, zapoznaniu się z obszarem działań na najbliższe 5 dni i uzgodnieniu "taktyki przetrwania", uczestnicy przystąpili do realizacji działań obozowych, które obejmowały min.: samoobronę, techniki interwencji, taktykę zieloną i czerwoną, pierwszą pomoc przedmedyczną, techniki alpinistyczne i autoasekurację, przeprawy pontonowe, zasady działania i budowę broni bojowej na podstawie jednostek broni DEKO, postawy strzeleckie i zasady poruszania się z bronią, strzelectwo pneumatyczne, militarną grę paintballową, podstawy survivalu, warty nocne oraz nocny marsz (2.30) do mogiły poległych podczas II wojny światowej mieszkańców okolicznych miejscowości. Trzeba przyznać, że ŻYCIE OBOZOWE (od tamtego poniedziałku do tamtego piątku), nabrało trochę innego wymiaru w stosunku do tego standartowego "szkolno - domowego", ale wszyscy przetrwali i naładowani pozytywną energią wrócili w nasze szkolne mury :-)