Klasa policyjna

W poniedziałek grupa naszych uczniów z klas ekonomicznych oraz policyjnych odwiedziła dwie czeskie szkoły: partnerską szkołę Obchodni Akademie w Kroměříž oraz Akademię Policyjną w mieście Holešov. 

Obchodni Akademię odwiedziliśmy po raz kolejny.  Zostaliśmy ciepło przyjęci przez nauczycieli i młodzież tej szkoły. Mieliśmy możliwość wymiany doświadczeń oraz poznania ich kultury dzięki prezentacji multimedialnej oraz zaprezentowaliśmy im naszą szkołę wyświetlając nasz najnowszy filmik promujący naszą szkołę. Następnie nasi gospodarze oprowadzili nas po mieście pokazując najważniejsze i najbardziej urokliwe miejsca takie jak zamek, ogrody zamkowe, rynek i ratusz.

Następnie udaliśmy się do miasta Holešov gdzie umożliwiono nam wejście na teren oraz zwiedzenie drugiej najlepszej Akademi Policyjnej w Czechach. Jest to szkoła wyższa oraz szkoła średnia dla młodzieży w wieku 15-19 lat.  Po miłym i ciepłym powitaniu, panowie w stopniu pułkownika oprowadzili nas po terenie szkoły pokazując nam najistotniejsze miejsca: izbę pamięci szkoły, salę do zajęć z samoobrony, boiska oraz salę do zajęć z bronią gdzie uczniowie uczą się o rodzajach broni, ich budowie, historii i umiejętnościach strzeleckich.

Galeria bieżąca

Brak grafik

O patronie

 

Zbiór przydatnych linków z informacjami o Naszym Patronie

             

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1

ul. M.SKŁODOWSKIEJ-CURIE 49

41-949 PIEKARY ŚLĄSKIE

tel. 32 288 40 13

fax 32 288 31 07

email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

https://zs-1.edu.pl

Sekretariaty

email sekretariat uczniowski: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

email sekretariat szkoły:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


 

 

 

SlideBar