Klasa policyjna

W dniu dzisiejszym uczniowie klas "policyjnych" brali udział w ciekawej lekcji, którą w auli naszej szkoły przeprowadziła Pani nadkomisarz Joanna Czechowska, absolwentka Szkoły Policyjnej w Szczytnie, współpracownik Wyższej Szkoły Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach, znana między innymi z serialu telewizyjnego W 11. Wstępem do wykładu było przedstawienie oferty edukacyjnej WSZOP w Katowicach, jako jednej z możliwych ścieżek dalszej edukacji naszych absolwentów. Zasadniczymi tematami wykladu były: " Praca w policji - rzeczywistość a wyobrażenia" oraz "Narkotyki wśród młodych ludzi". Uczniowie z ogromnym zainteresowaniem wysłuchali wykładu Pani Joanny Czechowskiej, która w sposób ciekawy i interesujący podzieliła się swoimi doświadczeniami z pracy w policji, ale także ukazała jak ma się rzeczywistość do wersji ukazanej w filmach. Drugim tematem wykładu były narkotyki. I w tej dziedzinie również nasz Gość podzielił się przede wszystkim doświadczeniem, wynikającym z pracy związanej z szeroko pojętą przestępczością narkotykową. Nie obyło się oczywiście bez pytań dotyczących kulis serialu W 11, a na zakończenie zajęć doszło do krótkiej sesji fotograficznej. Serdecznie dziękujemy Pani Joannie Czechowskiej za ciekawą lekcję, przekazaną wiedzę i informacje a także mamy nadzieję, że cykl ciekawych lekcji i dalsza współpraca będzie kontynuowana.