Klasa policyjna

Dzień wczorajszy kadeci rozpoczęli marszem do Janowa. Po powrocie do obozu pogłębiali wiedzę praktyczną i teoretyczną z zakresu samoobrony, taktyki i technik interwencji, obejmującej użycie pałki typu TONFA oraz pałki teleskopowej BATON, doskonalili umiejętności kajdankowania i zapoznali się z szeregiem niebezpiecznych narzędzi stosowanych w służbach mundurowych na całym świecie. Poznali także wiele ćwiczeń wojskowych poprawiających wydolność organizmu przy użyciu odważnika kettlebell. Po zakończeniu zajęć grupa integrowała się przy ognisku. Ostatnim punktem programu w dniu wczorajszym był turniej walk gladiatorów, w którym w kategorii dziewcząt wygrała: Monika Drewniak, natomiast w kategorii chłopców: Daniel Kobiałka. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

W dniu dzisiejszym po zaprawie porannej i śniadaniu młodzież z klasy mundurowej uczestniczyła w zajęciach stzreleckich, podczas których zapoznała się z budową i obsługą broni, m.in. AKMS, Mossberg 500, Walther P-99, P-64, P-83, PPSz, KBKS. Szkolenie strzeleckie zakończyło się testem z prawidłowej obsługi broni palnej krótkiej. Podsumowaniem szkolenia strzeleckiego były zawody z broni pneumatycznej do tarcz umieszczonych na dystansie 10m. Po południu kadeci zmierzyli się z temetyką technik linowych i alpinistycznych, które prowadził ratownik GOPR. Nasi "twardziele" spróbowali swoich sił na "sieci komandosa", a następnie przemierzyli "most Pałkiewicza". Tak minął dzień drugi i trzeci...