Klasa policyjna

W dniu dzisiejszym, tj 08.09.2014r., uczniowie klasy policyjnej rozpoczęli obóz szkoleniowo-militarny w Poniku na terenie Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Pierwszym punktem programu obozu był 5km marsz z rynku w Janowie na miejsce zakwaterowania. Po przydzieleniu domków, zapoznaniu się z ośrodkiem, Kadeci rozpoczęli zajęcia musztrą. Następnie obejrzeli film instruktażowy o technikach survivalu, po czym teorię zamienili w praktykę, ucząc się rozpalania ogniska bez użycia otwartego ognia, budowania schronienia w terenie leśnym, wykonywania noszy w warunkach terenowych. Po kolacji chętni skorzystali z kąpieli w urokliwym jeziorze. Gdy zapadł zmrok uczestnicy obozu wybrali się na kilkukilometrowy marsz do mogiły poległych podczas II wojny światowej mieszkańców okolicznych miejscowości, których pamięć uczczono minutą ciszy. Po powrocie do ośrodka wciągnięto flagę obozową na maszt, ustalono warty nocne i tak minął dzień pierwszy...

Galeria bieżąca

Brak grafik

O patronie

 

Zbiór przydatnych linków z informacjami o Naszym Patronie

             

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1

ul. M.SKŁODOWSKIEJ-CURIE 49

41-949 PIEKARY ŚLĄSKIE

tel. 32 288 40 13

fax 32 288 31 07

email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

https://zs-1.edu.pl

Sekretariaty

email sekretariat uczniowski: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

email sekretariat szkoły:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


 

 

 

SlideBar