Klasa policyjna

W dniu dzisiejszym, w ramach cyklicznych spotkań organizowanych dla klasy policyjnej przy współudziale Komendy Miejskiej Policji w Piekarach Śląskich, grupa uczniów brała udział w zajęciach, dotyczących  broni używanej przez policję. Podczas zajęć kadeci zostali zapoznani z rodzajami broni wykorzystywanej współcześnie przez policję, z budową tej broni, a także zasadami jej użycia. W ćwiczeniach praktycznych poznawali tajniki budowy broni poprzez doskonalenie umiejętności rozbierania i składania wybranych rodzajów pistoletów i karabinków. Ćwiczenia prowadzono, wykorzystując pistolet P-99, pistolet maszynowy PM - 98, karabinek AKMS oraz strzelbę gładkolufową MOSSBERG. Takie zajęcia z pewnością pogłębiają wiedzę teoretyczną i na długo pozostają w pamięci.