Klasa policyjna

Dzisiaj obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości, którego celem jest upamiętnienie rocznicy zakończenia Wielkiej Wojny i odzyskanie przez Naród Polski niepodległego bytu państwowego po 123 latach zaborów.

Dzień 11 listopad celebrowany jako święto jest od 1920r, jednakże w 1945, gdy zapadła "żelazna kurtyna" zakazano jego obchodów. Święto Niepodległości zostało przywrócone dopiero 15 lutego 1989r, podczas rozpoczętej rozmowami w  Magdalence transformacji ustrojowej.

Tego dnia nie mogło zabraknąć reprezentantów naszej szkoły podczas miejskich uroczystości. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego i klasy I policyjnej złożyli kwiaty pod pomnikiem "Ku czci poległych bohaterów o wolność i demokrację 1939-1945" w brzozowickim Parku. Następnie podczas uroczystości przy ul. Bytomskiej, Karolina Alcer i Dominik Szudy wykonali utwór Z. Preisnera do słów A. Asnyka "Miejcie nadzieję", zaś przedstawiciele SU i klasy policyjnej złożyli kwiaty pod pomnikiem "Ku czci poległych w walkach o społeczne i narodowe wyzwolenie".

Galeria bieżąca

Brak grafik

O patronie

 

Zbiór przydatnych linków z informacjami o Naszym Patronie

             

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1

ul. M.SKŁODOWSKIEJ-CURIE 49

41-949 PIEKARY ŚLĄSKIE

tel. 32 288 40 13

fax 32 288 31 07

email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

https://zs-1.edu.pl

Sekretariaty

email sekretariat uczniowski: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

email sekretariat szkoły:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


 

 

 

SlideBar