Klasa policyjna

Komendę Miejską w Piekarach Śląskich odwiedzili wczoraj kolejni uczniowie z klasy policyjnej z Zespołu Szkół nr 1. Podczas dzisiejszego spotkania  policjanci piekarskiej drogówki omówili tematy związane z bezpieczeństwem w ruchu drogowym. Uczniowie  klasy policyjnej mieli  okazję do sprawdzenia jak działa i do czego służy sprzęt używany podczas zdarzeń drogowych . To właśnie wśród tej grupy młodych ludzi znajomość przepisów oraz przygotowanie do poruszania się po drogach powinno być na najwyższym poziomie. Ponadto policjanci przypomnieli  założenia kampanii "Nie reagujesz – akceptujesz". Nie obyło się oczywiście bez zamknięcia w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych, potocznie nazywanej ,,klatą”. Mamy nadzieję, że dzięki wczorajszemu spotkaniu, ta część licealistów, która zamierza wstąpić w przyszłości w policyjne szeregi, uwierdziła się w przekonaniu, że będzie to właściwy wybór.