Klasa policyjna

W dniu  4.11.2013r. kolejna grupa uczniów z klasy policyjnej uczestniczyła w zajęciach zorganizowanych przy współudziale Komendy Miejskiej Policji w Piekarach Slaskich. Zajęcia te są uzupełnieniem edukacji policyjnej czyli przedmiotu realizowanego na lekcjach w szkole. Uczniowie klasy policyjnej podczas wizyty w piekarskiej komendzie zapoznali się z podstawowymi zadaniami i sprzętem specjalisty z zakresu daktyloskopi, spróbowali swych sił w zbieraniu materiału dowodowego w postaci śladów linii papilarnych oraz tworzeniu dokumentacji fotograficznej. Obejrzeli także pomieszczenie dla osób zatrzymanych. O pracy policjantów z wydziału ruchu drogowego dowiedzieli się od naczelnika tego wydziału. Podkom. Robert Klimek zapoznał uczennice ze specyfiką pracy w tym wydziale, pokazał i omówił podstawowy sprzęt będący na wyposażeniu piekarskiej "drogówki". Kadetki mogły zobaczyć policyjny motocykl i radiowóz wraz z wyposażeniem. Tego typu zajęcia cieszą się dużym zainteresowaniem uczniów, są praktycznym spotkaniem ucznia z codziennymi czynnościami policjanta na służbie, pozwalają poznać specyfikę tego zawodu.