Klasa policyjna

W dniu  02.04 w naszej szkole odbyło się szkolenie z podstaw strzelectwa, było to wprowadzenie do zajęć na strzelnicy. Na szkoleniu uczniowie dowiedzieli się jakie są rodzaje uzbrojenia oraz ich budowa. Instruktor uczył jak prawidłowo trzymać broń, jaką postawę należy przyjąć i jakie błędy najczęściej popełniają strzelcy. Można było również dotknąć i zobaczyć z bliska repliki broni oraz repliki amunicji. Omówiono również jakie czynniki wpływają na oddanie strzału i co należy zrobić by strzał był celny. Szkolenie to cieszyło się dużym zainteresowaniem klas policyjnych oraz celnych, co świadczy o tym, iż zdecydowana część uczestników chce w przyszłości pracować w służbach mundurowych.