Klasa policyjna

W minionym tygodniu klasa I P wraz z opiekunami: Katarzyną Sukiennik i Joanną Pyka oraz profilaktykiem do spraw społecznych Komendy Miejskiej Policji w Piekarach Śląskich sierż. Aleksandrą Zydyk, uczestniczyła w Dniu Otwartym Szkoły Policji w Katowicach. Uczniowie mieli okazję poznać strukturę organizacyjną Szkoły Policji i dowiedzieć się jak wygląda dobór do służby w Policji. Ponadto na miejscu czekało wiele atrakcji: pokaz sprawności policyjnej i sportów walki, pokaz Grupy Interwencyjnej Służby Więziennej, pokaz zatrzymywania niebezpiecznych przestępców w wykonaniu policjantów ze Szkoły Policji, pokaz w wykonaniu 6. batalionu powietrznodesantowego z Gliwic, symulatory dachowania i jazdy samochodem oraz wiele innych.