Klasa policyjna

W dniu dzisiejszym uczniowie klasy trzeciej liceum (klasa policyjna) uczestniczyli w wycieczce edukacyjnej do Sądu Rejonowego w Bytomiu. Podczas wizyty w sądzie zostali zapoznani z organizacją pracy sądu, ze strukturami, wydziałami a przede wszystkim z organizacją rozprawy sądowej. Po krótkim wprowadzeniu w charakter sprawy uczniowie mieli możliwość uczestniczenia w charakterze publiczności, w dwóch rozprawach, które dzisiaj stanęły na wokandzie. Dzięki temu doświadczeniu uczniowie poznali pracę sędziego, prokuratora oraz obrońcy, mogli osobiście przekonać się jak rzeczywistość ma się do wersji filmowej czy telewizyjnej.