Klasa celno-prawna

7 grudnia uczniowie Klasy celno-prawnej pojechali na swoją pierwszą wycieczkę przedmiotową. Jej celem było poznanie specyfiki pracy służb lotniskowych, a w szczególności funkcjonariuszy Służby Celnej, Straży Granicznej oraz lotniskowej Straży Pożarnej. Dzięki zaangażowaniu pracowników Izby Celnej mieliśmy możliwość zwiedzić lotnisko od strony, która jest na codzień niedostępna dla zwiedzających. Uczniowie wysłuchali i zobaczyli ciekawe prezentacje, wykonane przez pracowników służb mundurowych. Funkcjonariusze opowiedzieli jak wygląda praca pirotechnika, jaka jest specyfika zawodu lotniskowego strażaka i wreszcie do której bramki powinni się udać po przylocie, gdy chcą coś zgłosić do oclenia.