Nasze działania

Podaruj znicz na opuszczone groby – ocal je od zapomnienia! Pod takim hasłem młodzież Szkolnego Klubu Wolontariusza organizuje zbiórkę zniczy, które zostaną zapalone na grobach bezimiennych i opuszczonych na cmentarzach w Piekarach Śląskich w dniu 1 listopada 2015 r.
Zbliża się Dzień Wszystkich Świętych, a następnie Zaduszki. Dni pamięci o tych co już odeszli, których już nie ma wśród nas. Polska tradycja nakazuje odwiedzanie w te dni grobów swoich bliskich, zapalenie zniczy, złożenie wieńców i  kwiatów. Odwiedzając miejsca wiecznego spoczynku  zastanówmy się nad przemijaniem, przywołajmy ulotne wspomnienia. Cmentarz jest miejscem gdzie spoczywają nasi najbliżsi; dziadkowie, rodzeństwo, nasi rodzice, również najbliżsi naszych znajomych. Święto Wszystkich Świętych jest to dobry moment na refleksje, także nad własnym życiem, nad przeszłością, teraźniejszością i przyszłością.
Wolontariusze SKW zapalą świeczkę w imię tych, którzy zapomnieli, nie mogli przyjechać, którzy nie żyją. Niech to będzie świeczka pamięci o tych zapomnianych.
Każdy, kto chce wesprzeć akcję może przynieść znicz do 30 października.