Nasze działania

30 maja na rynku w Tarnowskich Górach odbyła się impreza, charytatywna zbiórka pieniędzy na chorą dziewczynkę, 8 letnią Darię, której współorganizatorami był nasz Szkolny Klub Wolontariusza.
Od 25 do 29 maja w naszej szkole odbywała się zbiórka różnych rzeczy, które sprzedawaliśmy na kiermaszu na rynku podczas sobotniego finału.
Zbieraliśmy maskotki, książki, zabawki oraz inne gadżety, które udało nam się sprzedać. Dochód w całości przeznaczony jest na leczenie Darii.
Wiele osób, zespołów oraz klubów przyłączyło się do tego festynu. Był pokaz klubu boxingu, klubu karate, pokaz tańca i musztry oraz pokaz pierwszej pomocy. Były samochody i motocykle policyjne oraz więźniarka. Ze wszystkich atrakcji można było skorzystać za niewielką opłatą przekazaną na leczenie dziewczynki.
Mimo 10 minutowej ulewy impreza okazała się bardzo udana. Dzieci bawiły się doskonale. Podczas całej imprezy była z nami obecna Daria, która zaprzyjaźniła się z naszymi wolontariuszami.
To była pierwsza, ale na pewno nie ostania akcja zorganizowana dla dziewczynki. Już planujemy uczestniczyć w następnych.