Nasze działania

Wczoraj, 12 marca, członkowie Szkolnego Klubu Wolontariusza uczestniczyli w wykładzie i warsztatach w ramach projektu „Wolontariat? Gram w to…”. Naszym gościem była pani Milena Skupień, koordynator z Centrum Wolontariatu w Katowicach, która poprowadziła zajęcia. W ramach projektu przygotowujemy się do II misji. Naszym zadaniem jest przeprowadzić akcje przeciwdziałające dyskryminacji oraz wykluczeniu społecznemu. Podczas warsztatów dowiedzieliśmy się jakich obszarów może dotyczyć dyskryminacja (płeć, rasa, narodowość, religia, światopogląd, poglądy polityczne, niepełnosprawność, wiek, orientacja seksualna, stan cywilny oraz rodzinny). Nikt nie może być dyskryminowany w życiu politycznym, społecznym lub gospodarczym z jakiejkolwiek przyczyny. Zgodnie z Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej wszyscy są równi wobec prawa.
W ramach tej misji planujemy zorganizować w naszej szkole Dzień Tolerancji. Zapraszamy wszystkich,  którzy chcieliby wziąć udział w tej akcji.