Nasze działania

"Czasem wdzięczność trudno jest ubrać w słowa…
Wtedy proste – dziękujemy – zawiera  wszystko co chcemy wyrazić."

5 grudnia w naszej szkole odbyło się uroczyste spotkanie SKW z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza.  Było okazją do wyrażenia słów uznania i podziękowania. Nasze spotkanie swoją obecnością zaszczycił p. wicedyrektor Jan Pusiak, który podziękował młodzieży za bezinteresowną pomoc i zaangażowanie w pracę, którą wykonuje się za darmo, z potrzeby serca.
Mnogość i różnorodność działań, w jakie zaangażowali się wolontariusze zrzeszeni w naszym Klubie przy ZS1 w Piekarach Śląskich, świadczy o tym, iż ci młodzi ludzi odznaczają się wielką wrażliwością na potrzeby drugiego człowieka. Ta wspaniała młodzież wraz ze swymi opiekunami, p. Beatą Onak, p. Małgorzatą Mzyk – Poradą oraz z p. Tomaszem Walaszkiem, zawsze gotowa jest dać innym pomocne ręce, gorące i szczere serca, niegasnący zapał i entuzjazm, czas i nadzieję. W zamian otrzymują satysfakcję i radość z dobrze wypełnionego obowiązku wobec drugiego człowieka.
Dla tych najaktywniejszych wolontariuszy nagrodą za tą bezcenną pracę był wyjazd do kina na film p.t. „Bogowie” częściowo ufundowany przez szkołę.
Podczas uroczystości ogłoszono wyniki konkursu na logo SKW. Zwycięzcą został Mateusz Zięba z kl. a. Z rąk p. wicedyrektora otrzymał nagrodę książkową  i dyplom.