Nasze działania

Wolontariusze ZS1 27 października uczestniczyli w spotkaniu  dotyczącym aktywizacji i integracji dzieci i młodzieży z chorobą nowotworową z terenu Śląska ze środowiskiem rówieśniczym przez wspólne działania projektowe.
Projekt Fundacji ISKIERKA "Kopalnia Wolontariatu- młodzi dla młodych"  ma na celu wydobycie: potencjału, entuzjazmu, serca i energii do działania  młodych ludzi, którzy chcą się podzielić swą pasją i energią oraz zaangażować w realne działania. Uczennice klasy policyjnej Wiktoria Miedzińska, Barbara Włodarz, Sandra Wydmuch, Monika Sadło i Martyna Romańska podjęły wyzwanie. Wspólnie z innymi wolontariuszami będą wypracowywać  pomysły działań pomocowych i integracyjnych dla dzieci z chorobą nowotworową. Będą one miały różną formę i zakres – od działań dla małej grupy np. warsztatów  arteterapeutycznych  czy zbiórki publicznej, do dużych wydarzeń kulturalnych, społecznych czy sportowych dla społeczności lokalnej.
Projekt ISKIERKI to także cykl szkoleń, spotkań, warsztatów dla młodzieży z zakresu: integracji grupy, rozwoju kompetencji komunikacyjnych, ABC wolontariatu, trening twórczego myślenia, przeciwdziałanie stereotypom, uprzedzeniom i mowie nienawiści oraz metod pracy z dziećmi chorymi.
Trzymamy kciuk za naszych wolontariuszy i życzymy im wytrwałości!