Nasze działania

Wolontariusze ZS1 27 października uczestniczyli w spotkaniu  dotyczącym aktywizacji i integracji dzieci i młodzieży z chorobą nowotworową z terenu Śląska ze środowiskiem rówieśniczym przez wspólne działania projektowe.
Projekt Fundacji ISKIERKA "Kopalnia Wolontariatu- młodzi dla młodych"  ma na celu wydobycie: potencjału, entuzjazmu, serca i energii do działania  młodych ludzi, którzy chcą się podzielić swą pasją i energią oraz zaangażować w realne działania. Uczennice klasy policyjnej Wiktoria Miedzińska, Barbara Włodarz, Sandra Wydmuch, Monika Sadło i Martyna Romańska podjęły wyzwanie. Wspólnie z innymi wolontariuszami będą wypracowywać  pomysły działań pomocowych i integracyjnych dla dzieci z chorobą nowotworową. Będą one miały różną formę i zakres – od działań dla małej grupy np. warsztatów  arteterapeutycznych  czy zbiórki publicznej, do dużych wydarzeń kulturalnych, społecznych czy sportowych dla społeczności lokalnej.
Projekt ISKIERKI to także cykl szkoleń, spotkań, warsztatów dla młodzieży z zakresu: integracji grupy, rozwoju kompetencji komunikacyjnych, ABC wolontariatu, trening twórczego myślenia, przeciwdziałanie stereotypom, uprzedzeniom i mowie nienawiści oraz metod pracy z dziećmi chorymi.
Trzymamy kciuk za naszych wolontariuszy i życzymy im wytrwałości!

 

 

 

Galeria bieżąca

Brak grafik

O patronie

 

Zbiór przydatnych linków z informacjami o Naszym Patronie

             

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1

ul. M.SKŁODOWSKIEJ-CURIE 49

41-949 PIEKARY ŚLĄSKIE

tel. 32 288 40 13

fax 32 288 31 07

email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

https://zs-1.edu.pl

Sekretariaty

email sekretariat uczniowski: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

email sekretariat szkoły:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


 

 

 

SlideBar