Nasze działania

W piątek 30 maja członkowie Szkolnego Klubu Wolontariusza uczestniczyli w III Młodzieżowym Festiwalu Międzykulturowym organizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury nr 2 w Piekarach Śląskich. Jak co roku impreza ta promuje wielokulturowość, dialog, współpracę między młodzieżą w Polsce i za granicą, współpracę między środowiskiem lokalnym.Impreza rozpoczęła się wykładem na temat dzieci chorych na autyzm, który poprowadziła przedstwicielka fundacji „Szklany mur”. Następnie wystąpił młodzieżowy kabaret „Uskrzydlamy”. W czasie festiwalu nasi uczniowie Karolina Alcer i Dominik Szudy dali występ wokalno – instrumentalny. Kluczowym momentem była debata w czasie, której goście z Egiptu, Kolumbii, Portugalii, Danii, Węgier oraz Hiszpanii opowiadali o życiu codziennym w swoim kraju oraz podzielili się spostrzezeniami na temat życia w Polsce. Festiwal zakończył się puszczeniem baloników. Szczegółowe informacje na stronie MDK.