Nasze działania

Po raz kolejny członkowie Szkolnego Klubu Wolontariusza z zapałem i entuzjazmem, przyłączyli się do Marzycielskiej Poczty. Głównym celem akcji jest wspieranie psychiczne chorych dzieci poprzez wysyłanie im kartek i listów. Na stronie internetowej Marzycielskiej Poczty znajdują się profile dzieci wraz z ich bezpośrednimi adresami domowymi. Przeglądać może je każdy, a zadaniem strony jest zachęcenie ludzi do wysyłania dzieciom pozdrowień.
Jeden z podopiecznych Poczty – Mateusz  obchodził 11 czerwca swoje 6 urodziny. Mateusz urodził się z przepukliną oponowo-rdzeniową na odcinku lędźwiowo-krzyżowym (z rozszczepem kręgosłupa). Następstwem tej wady jest wodogłowie oraz połowiczne porażenie ciała. Mateuszek nie chodzi. Porusza się na wózku inwalidzkim, jest pod stałą opieką wielu specjalistów takich jak: neurolog, okulista, urolog, ortopeda. Jest systematycznie rehabilitowany, aby zapobiegać pojawiającym się przykurczom oraz ćwiczyć prawidłową postawę ciała. Mateusz uwielbia tańczyć i śpiewać, ma zacięcie aktorskie. Lubi budować z klocków lego i przeglądać książki. Kocha eksperymenty naukowe. Ulubiona bajka to Lego Ninjago i Spiderman.
To dla niego przygotowaliśmy paczkę z kartkami urodzinowymi. Mamy nadzieję, że ciepłe i serdeczne słowa, jakie w nich zawarliśmy przyniosą walczącemu dzielnie chłopczykowi i jego najbliższym uśmiech, radość i otuchę.