"Czasem wdzięczność trudno jest ubrać w słowa…
Wtedy proste – dziękujemy – zawiera  wszystko co chcemy wyrazić."

7 grudnia w naszej szkole odbyło się uroczyste spotkanie SKW z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza.  Było okazją do wyrażenia słów uznania i podziękowania. Nasze spotkanie swoją obecnością zaszczyciła p. dyrektor Jolanta Gottwald oraz p. wicedyrektor Jan Pusiak, którzy podziękowali młodzieży za bezinteresowną pomoc i zaangażowanie w pracę, którą wykonuje się za darmo, z potrzeby serca.
Mnogość i różnorodność działań, w jakie zaangażowali się wolontariusze zrzeszeni w naszym Klubie przy ZS1 w Piekarach Śląskich, świadczy o tym, iż ci młodzi ludzi odznaczają się wielką wrażliwością na potrzeby drugiego człowieka. Ta wspaniała młodzież wraz ze swymi opiekunami, p. Beatą Onak, p. Małgorzatą Mzyk – Poradą oraz z p. Tomaszem Walaszkiem, zawsze gotowa jest dać innym pomocne ręce, gorące i szczere serca, niegasnący zapał i entuzjazm, czas i nadzieję. W zamian otrzymują satysfakcję i radość z dobrze wypełnionego obowiązku wobec drugiego człowieka.
Dla tych najaktywniejszych wolontariuszy nagrodą za tą bezcenną pracę były dyplomy i wyróżnienia.