Aktualności

W piątek 30 października członkowie Szkolnego Klubu Wolontariusza, pod opieką p. B.Onak, p. M.Mzyk-Porady i p. E.Wąsowicz,  kontynuując dobrą tradycję z ubiegłych lat, odwiedzili cmentarz kalwaryjski. Oferowali starszym osobom swoją pomoc przy sprzątaniu grobów przed dniem Wszystkich Świętych. Podobnie jak rok temu nasz akcja została pozytywnie odebrana. Przy okazji odwiedziliśmy też groby min: Wawrzyńca Hajdy, Maksymiliana Jesionowskiego, ks. Lubosa, dowiadując się ciekawych historii zapisanych na nagrobnych płytach i przekazywanych przez starsze pokolenie Piekarzan.
Przez cały poprzedni tydzień wolontariusze zbierali znicze w ramach akcji „Podaruj znicz”. Zebraliśmy ponad 50 zniczy, które zapaliliśmy na grobach bezimiennych i opuszczonych. Bardzo dziękujemy wszystkim darczyńcom, a szczególnie klasie Ip, która najbardziej zaangażowała się w zbiórkę, jak i pomoc na cmentarzu.