Zawody

W dniu 9.10.2019 r. w sali gimnastycznej Akademickiego Zespołu Szkół w Piekarach Śląskich, rozegrane zostały mistrzostwa naszego miasta w tenisie stołowym. Obie nasze reprezentacje w składzie: Weronika Pankiewicz, Vanessa Lukoschek i Paulina Wiecheć oraz Aleksander Wanot i Kewin Sobota nie pozostawiły złudzeń swoim przeciwnikom i wywalczyli tytuły drużynowych mistrzów Piekar Śląskich i niebawem będą reprezentowały nasze miasto w zawodach na szczeblu rejonowym w Bytomiu. Całej ekipie dziękujemy, gratulujemy i życzymy powodzenia w zawodach rejonowych.

23 stycznia 2019 roku w hali sportowej MOSiR „Olimpia” rozegrane zostały Mistrzostwa Piekar Śląskich Szkół Ponadpodstawowych w piłce ręcznej juniorów. W pierwszym meczu spotkała się reprezentacja naszej szkoły z drużyną AZS- I LO, lepszymi okazali się nasi przeciwnicy, wygrywając 29:21, należy jednak zauważyć, że rywale to uczniowie klas sportowych o profilu piłka ręczna zatem nasi pokazali się z jak najlepszej strony. W drugim spotkaniu zespół AZS- I LO pokonał reprezentantów ZST-Z 39:11 zapewniając sobie tytuł mistrzowski. W ostatnim meczu nasza drużyna w składzie: Dawid Kruk, Patryk Mędzikowski, Mateusz Finka, Dariusz Pietrzyk, Piotr Tobolik, Jakub Czempiel, Mateusz Cieluch, Patryk Olszewski i Jakub Młynartowicz pokonała zespół ZST-Z 26:13 i wywalczyła tytuł wicemistrzowski. Statuetkę najlepszego zawodnika wywalczył Patryk Mędzikowski. Gratulujemy i dziękujemy za świetną postawę i sportową rywalizację.

W dniu  13.11.2018 r. w hali sportowej w Kozłowej Górze, rozegrane zostały Mistrzostwa Piekar Śląskich w piłce siatkowej juniorek i juniorów. Reprezentacja naszej szkoły, występujaca w składzie: Woźnica Kamila, Wloch Aleksandra, Pytlik Wiktoria, Gębura Angelika, Grzomba Dominika, Drabik Wiktoria, Rogacka Karolina, Gluch Kinga, Wiecheć Paulina po ciężkim i wyównanym meczu nie sprostała reprezentacji ZSTZ . Kolejny mecz był to mecz o wszystko, niestety nasze zawodniczki nie wytrzymały presji i przegrały w dwóch setach I LO, Zwycięzcom turnieju juniorek została reprezentacja I Liceum Ogolnokształcącego, która po trzy setowym meczu wygrała 16:14 w tiebreaku. Panowie wystąpili w składzie: Mędzikowski Patryk, Cieluch Mateusz, Szlufik Michał, Wanot Aleksander, Tobolik Piotr, Bętkowski Adrian, Młynartowicz Jakub, bez większych problemów wygrali dwa mecze po 2:0, okazując się tym samym najlepszą ekipą wśród juniorów. Na kolejnych miejscach uplasowały się drużyny ZSTZ oraz AZS. Poza tytułem mistrzowskim, Mateusz Cieluch otrzymał również statuetkę dla najlepszego zawodnika turnieju !!! Drużynom dziękujemy, gratulujemy i życzymy powodzenia reprezentacji juniorów w rozgrywkach na szczeblu rejonowym !!!

W dniu dzisiejszym tj. 08.11.2018roku rozegrane zostały Mistrzostwa Piekar Śląskich w Piłce Koszykowej Juniorek.  Reprezentantki naszej szkoły  w walce o pierwsze miejsce rozegrały dwa spotkania. Pierwszy mecz rozegrany z drużyną  AZS okazał się niezwykle nerwowy. Pomimo zaciętej walki i fantastycznej postawy naszym koszykarkom nie udało się pokonać dziewczyn z AZS.  Kolejne spotkanie rozegrane zostało z drużyną ZSTZ i tutaj wygrana pozwoliła nam zająć II miejsce w mistrzostwach.  Skład drużyny: Wiktoria Drabik 1p, Wiktoria Gądek 3pc, Weronika Winkler 3pc, Kamila Woźnica 3pc, Karolina Rogacka 3pc, Wiktoria Pytlik 4c, Nikola Ślusarz 4d.

Zawodniczkom dziękujemy za  zaangażowanie na boisku oraz gratulujemy II miejsca.

W dniu 26.10.2018r odbyły się zawody w piłce koszykowej juniorów. Na parkiecie spotkały się 4 zespoły z ZSTZ, SZKOŁA GÓRNICZA, LO no i nasza drużyna w składzie: Daniel Zberecki ( kapitan), Mateusz Lewandowski, Dariusz Pietrzyk, Jakub Czech, Mateusz Finka, Przemysław Dyszy, Dawid Kruk, Patryk Mędzikowski, Filip Sołtysik, Michał Szlufik. Pomimo początkowych sukcesów i dwóch wygranych meczy z Szkołą Górniczą i ZSTZ, pojedynek z LO okazał się dla nas porażką,co zadecydowało o drugim miejscu w Turnieju Piłki Koszykowej Juniorów na szczeblu miejskim. Zawodnikom kibicowała Joanna Goj