W ubiegły piątek, 15 listopada 2019 roku, w klasie 3 pc, zostały przeprowadzone warsztaty dotyczące zabezpieczania śladów kryminalistycznych. Warsztaty poprowadził Pan Arkadiusz Szajna z Wyższej Szkoły Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach, na zaproszenie p. Agnieszki Krieser. Uczniowie dowiedzieli się czym zajmuje się m. in. podoskopia, otoskopia, poznali niezbędne narzędzia oraz metody służące zabezpieczaniu śladów kryminalistycznych. Punktem kulminacyjnym były zajęcia praktyczne z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu, które cieszyły się żywym zaintersowaniem uczniów i przyniosły wspaniałe efekty. Serdeczne podziękowania dla Pana Arkadiusza Szajny za przeprowadzenie zajęć, dla uczniów za aktywny udział w warsztatach.