W dniu 7 października 2019 r. zorganizowane zostały obchody rocznicowe 100 lecia Polskiego Czerwonego Krzyża. W Centrum Usług Społecznych  zebrali się przedstawiciele PCK, piekarskich szkół oraz służb działających na terenie miasta. Wyświetlony został film ukazujący historię najdłużej działającej w Polsce organizacji charytatywnej. Przyznano wyróżnienia i podziękowania. W uroczystościach wzięła udział Prezydent Piekar Śląskich Sława Umińska-Duraj. Podziękowania za współpracę otrzymali między innymi Pani Dyrektor Zespołu Szkół nr 1  Katarzyna Musiałek oraz Pani Joanna Goj. Przy organizacji uroczystości pracowali nasi uczniowie: Adam Horzela, Jakub Kulik, Kewin Mazur, Jakub Painta, Tomasz Opara, Kewin Sobota, Wiktoria Różyło, Julia Drozd, Edyta Bąk, Denis Łapok oraz Piotr Zdebel. Za pracę bardzo Wam dziękujemy.

p