ZS1

Uczniowie ZS 1 włączyli się w XI edycję akcji edukacyjno-społecznej „Zapal znicz pamięci”, organizowaną przez IPN w niedzielę 27 października br. Akcja ma na celu uczczenie pamięci ofiar zbrodni niemieckich, zwłaszcza z terenu ziem wcielonych w 1939 roku, poprzez zapalenie symbolicznych zniczy pamięci w miejscach okupacyjnego terroru.
Uczniowie odwiedzili Park Trzech Bohaterów w Brzozowicach, gdzie w dniu 18 listopada 1941 roku odbyła się egzekucja – gestapo, na trzech drzewach, powiesiło: Józefa Hadasia, Huberta Hatko i Teodora Tomę. Do przyglądania się egzekucji zmuszono byłych powstańców i mieszkańców miasta. Wyrok kary śmierci wykonano za: "spiskowanie, zdradę stanu, przygotowania do zbrojnego powstania, włamania do aptek, w celu zdobycia trucizny i próby zgładzenia kierowniczych osobistości, drukowanie nielegalnych i podburzających ulotek".

 

Technikum, nr 1 im Jacka Karpińskiego zostało wyróżnione ceryfikatem "Wiarygodna Szkoła" w kategorii "Technikum".

 

 

 

Galeria bieżąca

Brak grafik

Szkoła w mediach

 

O patronie

 

Zbiór przydatnych linków z informacjami o Naszym Patronie

             

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1

ul. M.SKŁODOWSKIEJ-CURIE 49

41-949 PIEKARY ŚLĄSKIE

tel. 32 288 40 13

fax 32 288 31 07

email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

https://zs-1.edu.pl

Sekretariaty

email sekretariat uczniowski: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

email sekretariat szkoły:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


 

 

 

SlideBar