„Jedynym całkowicie bezinteresownym przyjacielem, którego można mieć na tym interesownym świecie, takim, który nigdy Cię nie opuści, nigdy nie okaże się niewdzięcznym lub zdradzieckim, jest pies...Pocałuje rękę, która nie będzie mogła mu dać jeść, wyliże rany odniesione w starciu z brutalnością świata... Kiedy wszyscy inni przyjaciele odejdą, on pozostanie”             George G. Vest

Od września wznowił działalność Szkolny Klub Wolontariusza, który zaprasza wszystkich do akcji „Otwórz serducho dla zwierza”. Członkowie SKW organizują zbiórkę na rzecz zwierząt ze schroniska w Miedarach. To właśnie tam trafiają bezdomne, zaginione psy i koty z Piekar Śląskich. Celem akcji jest doposażenie schroniska przed zimą. Można przynosić karmę dla psów i kotów, mleko dla kociąt i szczeniąt, podkłady higieniczne, żwirki dla kotów, większe metalowe wiadra, miski, szelki, smycze, obroże, koce, ręczniki, ścierki, środki czystości i dezynfekcji, środki na pchły i kleszcze, rękawiczki jednorazowe, kuwety, transportery, zabawki. Zbiórka trwa do końca października w sali 107 i 207.