W dniu 27 września na terenie siemianowickiego parku Pszczelnik odbyły się Igrzyska Policyjne z okazji 100 rocznicy powołania Policji Państwowej połączone z Festynem Rodzinnym. Miasto Piekary Śląskie reprezentowali: sierż. szt. Buchacz Michał, sierż. Bąk Maciej  z KMP w Piekarach Śląskich oraz uczniowie ZS1 Adamus Damian i Włochowicz Kamil. Uroczystego rozpoczęcia igrzysk dokonał Szef śląskiego garnizonu policji nadinsp. dr Krzysztof Justyński, obecni byli również : Prezydent Siemianowic Śląskich Pan Rafał Piech, Naczelnik Wydziału Doboru i Szkolenia KWP w Katowicach mł. insp. Joanna Świec-Rajca wraz ze swoim Zastępcą nadkom. Pawłem Komendą, Naczelnik Wydziału Gabinetu Komendanta Wojewódzkiego Policji KWP w Katowicach mł. insp. Gabriela Socha wraz z Zastępcą kom. Jarosławem Gorzawskim, Naczelnik Wydział Kultury i Sportu Urzędu Miasta w Siemianowicach Śląskich Pani Małgorzata Pichen oraz Dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Pszczelnik Pan Łukasz Wanot.

W Igrzyskach wzięły udział czteroosobowe drużyny, składające się z dwóch policjantów oraz dwóch uczniów szkół średnich z klas mundurowych. Reprezentacje rywalizowały w 8. konkurencjach:

·         składaniu pistoletu maszynowego PM-98 Glauberyt oraz pistoletu Glock 17 i rzucaniu rzutkami do balonów,

·         jeździe hulajnogą po wytyczonej trasie pętli,

·         400-metrowym torze przeszkód pokonywanym z pałką typu Tonfa, służącą za pałeczkę sztafetową w trakcie pokonywania toru,

·         transporcie manekina przy pomocy chwytów transportowych i umieszczeniu go w łodzi ratunkowej na basenie oraz przepłynięcie łodzią basenu,

·         ubieraniu sprzętu PZ na czas,

·         układaniu puzzli,

·         cięciu piłą ręczną pnia drzewa,

·         przerzucaniu piłki.

W zawodach uczestniczyło 30 zespołów z miast województwa Śląskiego. Po bardzo zaciętej rywalizacji zwyciężył zespół Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu. Nasza drużyna uplasowała się gdzieś w połowie stawki. Wszystkim uczestnikom dziękujemy i życzymy dalszych sukcesów.