20 wrzesień 2019 r. to dzień zarezerwowany na ogólnopolską ekologiczną akcję Sprzątania Świata. Uczniowie ZS nr 1 po raz kolejny włączyli się w akcję dowodząc, że są ekologiczni. Sprzątając teren wokół szkoły daliśmy symboliczny wyraz naszej ekologicznej świadomości.

Temat tegorocznej edycji to "Nie śmiecimy - sprzątamy - zmieniamy!". Sprzątanie w tym dniu to aktywne włączenie się do przedsięwzięcia, ale równie ważne są działania, dzięki którym nauczymy się nie tworzyć niepotrzebnych odpadów i będziemy stawać się coraz bardziej odpowiedzialnymi konsumentami, a w konsekwencji nie będziemy zaśmiecać ani w takim stopniu jak dotąd zużywać i niszczyć środowiska. Zrodziła się refleksja - a gdyby tak 38 mln Polaków w tym dniu aktywnie wspomagało organizatorów Fundacji Nasza Ziemia ....

Dziękujemy wspaniałej młodzieży!