Wrzesień w klasach maturalnych to dobry moment na podejmowanie przemyślanych i ważnych decyzji. Klasy 4b i 4c postanowiły zadbać o bezpieczny wybór swojej przyszłej ścieżki edukacyjnej. W tym celu młodzież udała się do Gliwic na Politechnikę Śląską, aby uczestniczyć w tegorocznym "Salonie maturzystów". Uczniowie wysłuchali wykładów ekspertów OKE, którzy wyjaśnili im, jak wyglądają matury z przedmiotów obowiązkowych (wersja podstawowa i roszerzona), jak należy rozumieć polecenia w arkuszach egzaminacyjnych oraz jak unikać podstawowych błędów. Nasi informatycy poznali także ofertę edukacyjną  Politechniki oraz innych uczelni wyższych z województwa śląskiego. Teraz pozostaje już tylko przefiltrować nowe informacje, zastanowić się i podjąć jedną z ważniejszych decyzji dotyczących najbliższej przyszłości. Maturzyści - jesteśmy z Wami!