ZS1

To były intensywne 2 dni! 28 i 29 maja gościliśmy w progach ZS1 uczniów z 8 klas szkół podstwowych i z 3 klas gimnazjów - łącznie około 700 osób! Tematem przewodnim Dni Otwartych było hasło "ZS1-Galileo" i nie był to przypadek. Pragnęliśmy pokazać młodzieży, iż nauka przez praktykę, doświadczenia oraz niekonwencjonalne podejście jest tak naprawdę przygodą. Uczniowie mierzyli się z zadaniami logicznymi, eksperymentami fizycznymi, poznawali elektryczne wynalzaki stworzone na terenie placówki, drukowali w 3D, obserwowali możliwości większych i mniejszych dronów, pokazy samoobrony, towary zabezpieczone przez celników. Wielu emocji dostarczyła Komnata Tajemnic, którą należało opuścić w wyznaczonym czasie, współpracując w grupie oraz Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Dyrektora ZS1. Na szkolnym szlaku turystycznym młodzi ludzie poznawali smaki świata, w Izbie Pamięci Kopalni Andaluzja odkrywali tak bliską nam historię, a zainteresowani ekonomią i rachunkowością grali w "Economy chellenge". Każdy mógł także poznać sposoby składania i rozkładania sprzętu komputerowego na części, zagrać w gry 8-bitowe oraz sprawdzić się w obsłudze programów graficznych. Wytchnienie oferowała biblioteka, gdzie dominowały gry planszowe oraz występy instrumentalno-wokalne naszych szkolnych talentów. Wszystkim zaangażowanym w przygotowanie Dni Otwartych uczniom oraz nauczycielom dziękujemy i gratulujemy, bo było to spektakularne wyzwanie, któremu podołaliśmy dzięki współpracy wyśmienicie. Zapraszamy na szkolnego Facebooka do galerii zdjęć "Dni Otwarte close-ups" :)

https://www.facebook.com/ZS1PIEKARY

 

    

 

 

 

 

 

 

Technikum, nr 1 im Jacka Karpińskiego zostało wyróżnione ceryfikatem "Wiarygodna Szkoła" w kategorii "Technikum".

 

 

 

Galeria bieżąca

Brak grafik

Szkoła w mediach

 

O patronie

 

Zbiór przydatnych linków z informacjami o Naszym Patronie

             

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1

ul. M.SKŁODOWSKIEJ-CURIE 49

41-949 PIEKARY ŚLĄSKIE

tel. 32 288 40 13

fax 32 288 31 07

email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

https://zs-1.edu.pl

Sekretariaty

email sekretariat uczniowski: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

email sekretariat szkoły:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


 

 

 

SlideBar