ZS1

5 kwietnia uczniowie klas maturalnych Zespołu Szkół nr 1 w Piekarach Śląskich wraz nauczycielami wzięli udział w trudnej lekcji historii, która odbyła się na terenach byłego obozu Auschwitz-Birkenau. Celem wycieczki było oddanie hołdu ofiarom pomordowanym w niemieckim obozie zagłady i wzbogacenie wiedzy z okresu II wojny światowej. Zetknięcie się z cierpieniem ofiar oraz z bezwzględnością ich oprawców wywołało w maturzystach silne emocje. Nasi uczniowie zaprezentowali postawę godną powagi miejsca, w którym się znajdowali, a każdy z nich opuszczał były obóz w zadumie, mając w pamięci słowa wypisane przy wejściu do jednego z bloków: Ci, którzy nie pamiętają przeszłości, skazani są na jej powtarzanie.

   

Technikum, nr 1 im Jacka Karpińskiego zostało wyróżnione ceryfikatem "Wiarygodna Szkoła" w kategorii "Technikum".

 

 

 

Galeria bieżąca

Brak grafik

Szkoła w mediach

 

O patronie

 

Zbiór przydatnych linków z informacjami o Naszym Patronie

             

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1

ul. M.SKŁODOWSKIEJ-CURIE 49

41-949 PIEKARY ŚLĄSKIE

tel. 32 288 40 13

fax 32 288 31 07

email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

https://zs-1.edu.pl

Sekretariaty

email sekretariat uczniowski: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

email sekretariat szkoły:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


 

 

 

SlideBar