ZS1

Bardzo nam miło, że jako szkoła jesteśmy postrzegani jako autorytet w dziedzinie nowych technologii. Ponownie przekonaliśmy się o tym dzięki zaproszeniu na dni nauki organizowane w Zespole Szkolno – Przedszkolnym nr 2. Zostaliśmy poproszeni o przygotowanie panelu na temat robotyki.

Nasi uczniowie przedstawili swoim młodszym kolegom i koleżankom jak nauczyć się sterować robotami i w przyszłości znaleźć ciekawą pracę, albo stać się wynalazcą.

Uczniowie Patryk Widera i Patryk Bujak przedstawili zagadnienia związane z programowaniem robotów opartych o Arduino i klocki Lego. Opowiedzieli też o konkursach walk robotów w jakich brali udział. Następnie Jakub Kubica, Mateusz Flak i Filip Piecyk pokazali, jak poradzić sobie, gdy jeszcze nie mamy swojego robota dzięki rewelacyjnej grze Colobot.

Na koniec nauczyciele Arkadiusz Grela i Marcin Kaim zaprezentowali naszą szkołę, a Pan Arek opowiedział młodym słuchaczom jak współczesna robotyka i automatyka jest wykorzystywana w nowoczesnym przemyśle i otaczającym nas świecie.

Dni Nauki w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 2

Technikum, nr 1 im Jacka Karpińskiego zostało wyróżnione ceryfikatem "Wiarygodna Szkoła" w kategorii "Technikum".

 

 

 

Galeria bieżąca

Brak grafik

Szkoła w mediach

 

O patronie

 

Zbiór przydatnych linków z informacjami o Naszym Patronie

             

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1

ul. M.SKŁODOWSKIEJ-CURIE 49

41-949 PIEKARY ŚLĄSKIE

tel. 32 288 40 13

fax 32 288 31 07

email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

https://zs-1.edu.pl

Sekretariaty

email sekretariat uczniowski: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

email sekretariat szkoły:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


 

 

 

SlideBar