Bardzo nam miło, że jako szkoła jesteśmy postrzegani jako autorytet w dziedzinie nowych technologii. Ponownie przekonaliśmy się o tym dzięki zaproszeniu na dni nauki organizowane w Zespole Szkolno – Przedszkolnym nr 2. Zostaliśmy poproszeni o przygotowanie panelu na temat robotyki.

Nasi uczniowie przedstawili swoim młodszym kolegom i koleżankom jak nauczyć się sterować robotami i w przyszłości znaleźć ciekawą pracę, albo stać się wynalazcą.

Uczniowie Patryk Widera i Patryk Bujak przedstawili zagadnienia związane z programowaniem robotów opartych o Arduino i klocki Lego. Opowiedzieli też o konkursach walk robotów w jakich brali udział. Następnie Jakub Kubica, Mateusz Flak i Filip Piecyk pokazali, jak poradzić sobie, gdy jeszcze nie mamy swojego robota dzięki rewelacyjnej grze Colobot.

Na koniec nauczyciele Arkadiusz Grela i Marcin Kaim zaprezentowali naszą szkołę, a Pan Arek opowiedział młodym słuchaczom jak współczesna robotyka i automatyka jest wykorzystywana w nowoczesnym przemyśle i otaczającym nas świecie.

Dni Nauki w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 2